Vítejte na stránkách o mé psí smečce a našich společných aktivitách. Věnujeme se hlavně agility a klikr tréninku, často vyrážíme na různé výlety a pejskařské akce. Ráda o našich zážitcích píšu a někdy i trošku fotím, tak doufám, že si to tu užijete.


Novinky 2014-2017

22.12.17
Zvičina je bílá, což vypadá velice romanticky, ale Monty a Riči si o tom myslí své a vycházky ve sněhu je moc netěší. Jedinou výhodou závějí je, že jsem letos bez problémů a včas nafotila novoroční přání :-) A tak výjimečně s předstihem všem přeju krásné a pohodové vánoční svátky a do nového roku hlavně štěstí a zdraví!
PF2018

15.12.17
Předvánoční čas s bacilem pod peřinou přeje aktualizaci internetového deníčku. Takže co tady chybělo z našich podzimních zážitků? Dva závody pro šeltičky: International Sheltie Championship v Belgii a Sheltie Cup v Brně . To byl pro nás konec závodní sezóny a teď máme malou pauzičku.
Absolventské video z online class u Silvie Trkman jsem sestříhat nestihla, ale stálo za to zapsat si pár poznámek, na čem jsme pracovali a na čem ještě pracovat máme - Xtreme Foundations.

30.10.17
Náš druhý "veterán" Ričínek oslavil před pár dny 12. narozeniny a k jeho nevelké radosti došlo i na malé dokumentační fotografování - výsledek plus chybějící loňské fotky jsem doplnila do jeho fotogalerie. A Robin dostal ke svým včerejším 5.narozeninám mimořádně větrné počasí - rozevláté obrázky z bouře do jeho alba nepřidám, ale kdo chce, může si najít pár větrných záběrů na našem youtube.
A když už nám ta bouře na pár hodin odstavila proud a další den internet, zbyl nějaký čas na závodní aktualizace. V září jsme vyrazili na Apple Cup, trošku jsme zabodovali na Mistrovství republiky a nakonec jsme pořádali pořádně blátivou Velkou zvičinskou.
Jinak jsme hlavně trénovali, mimo jiné v online class Silvie Trkman (jestlipak se donutím sestříhat video?). A taky jsem si jako divák užila krásné a emotivní Mistrovství světa v Liberci. A teď nás čeká velký výlet na šeltií závody do Belgie...

15.09.17
Montík minulý týden oslavil 13. narozeniny! Zdraví mu v rámci možností slouží, i když už to rozhodně není dokonalé, ovšem životní elán a elegance Montyho neopouštějí, a tak jsem mu mohla udělat dalších pár fotek s hortenzií do jeho fotogalerie a přidala jsem i krátké video důchodcovských aktivit.
Z Robinova nabitého jarního programu nám tu chyběly poznámky z květnových a červnových kvalifikačních závodů, jako obvykle se to zaseklo jen na nahrání pár videí atd. Takže tady máme Děčín, Roudnici a Mladou Boleslav.
Ráda bych k tomu napsala, že už jsme konečně aktuální, ale mezitím jsme byli na Apple Cupu a taky na mistrovství republiky, kde Robin se svým družstvem Mix pohoda vybojoval 2. místo v jumpingu. Podrobnosti snad co nejdřív.

01.08.17
Nemusí pršet, stačí když je vedro k padnutí, a na aktualizace se čas najde:-) Tentokrát něco trochu speciálního: během jara jsem si potrénovala v rámci online class Beyond Foundations u Silvie Trkman a přišlo mi škoda, aby ta videa úplně zapadla. Třeba to někomu pomůže při rozhodování, jestli se má takového kurzu zúčastnit.
A k tomu aspoň dva z jarních závodů: jumpingový speciál v Jičíně a MR sheltií v Nových Zámcích, které jsem si opět užila jako pořadatel. A už víme, že za rok se tam sejdeme ve stejném termínu znovu a tentokrát to bude trošku větší.

27.07.17
Občas bych potřebovala někoho, kdo za mě přetřídí a sestříhá videa z tréninků. Na druhou stranu, když už se k tomu dostanu, tak si aspoň to naše trénování trochu zhodnotím a něco si z toho snad odnesu. Ze včerejšího analyzování vzešlo pár sestřihů, přesněji jeden dávný restík - loňský seminář s Olgou Kwiecien, letošní největší "výlet" - závody v německém Mendigu a trénink s Krisztinou Kabai a konečně i nějaká opravdová aktualita - zdobínský tábor s Luckou Dostálovou. Mám rozpracované i další akce, ale záleží na tom, jestli vydrží deštivé počasí:-)

08.06.17
V počítači se mi hromadí nezpracované poznámky z agiliťáckých akcí, kterých jsme letos zvládli opravdu spoustu. Ale k aktualizaci webu mě nakonec nečekaně přivedla podařená výstava v Humpolci. Montík si aktuální foto a nějaký ten textík ke svým úspěchům rozhodně zaslouží:
Monty BIS Veterán
Takže jak jsme si vedli na výstavách v Brandýse nad Labem a v Humpolci? Hlásila jsem se tam hlavně kvůli Robinovi, i on má nějaké ty výsledky, ale ačkoliv by stačily na uchovnění, nakonec bonitovat nebudeme. Proč, to zjistíte v seznamu výsledků zdravotních vyšetření na Robinově stránce.
A tady je něco málo z toho našeho agility:
Faktor strachu v Horce, březnové Podkrkonošské dvojzkoušky v Trutnově, trénink s Luckou Dostálovou na Ptýrově, kvaldy na MR v Roudnici a naše domácí jarní závody na Zdobíně. Na spoustě dalších zajímavých akcí se pracuje ;-)

07.04.17
Náš lednový program? Z 9 víkendových dnů bylo 7 stráveno agility:-) Více než dva týdny u nás byla Lucky, takže jsem si většinu těch akcí užila se dvěma psy. Co všechno jsme stihli: trénink s Pavlem Koškem, trénink s Luckou Dostálovou, Opsion 053, dvojzkoušky v Trutnově a dvojzkoušky v Probluzi.

04.03.17
Podzimní závody agility - bylo jich opravdu hodně: Velká Zvičinská, Opsion 050, zdobínské otevřené MR bíglů, Blešno a Agility Sheltie Cup v Brně.

06.02.17
Poněkud nesystematický přístup, pokud jde o časovou posloupnost, ale z hlediska důležitosti bylo určitě potřeba pustit se nejdřív do těchto podzimních událostí: především skvělé a pro Robina velice úspěšné mezinárodní mistrovství šeltií v Německu a naše dámská návštěva, která už několikrát doplnila zvičinskou smečku a se kterou jsem začala cvičit agility. Takže jak nám jdou tréninky s Lucky?

04.01.17
Tak nám ty aktualizace dlouho nevydržely :-) Děje se toho hodně, bavíme se agility, obediencí a vycházkami, ale v zimě je naštěstí čas i na odpočinek - a na výrobu novoročního přání... A tak můžu všem popřát hodně štěstí a zdraví do roku 2017!
PF2017
A k tomu zřejmě rekordně nejvíc odkládaná aktualizace... Loňské mezinárodní mistrovství šeltií v Holandsku. Když už ho tu máme, určitě brzo dojde i na to letošní německé a na spoustu dalších podzimních zážitků.

19.9.16
Konec léta přinesl nádherné počasí a my jsme ho rozhodně užili! Poslední srpnový víkend jsme strávili ve skvělé společnosti na Víkendu se šeltičkou (ke kterému snad zvládnu dát dohromady pár fotek a poznámek co nejdřív). Následující tři akce byly ve znamení Robinových premiér: první účast na agiliťáckém MR v Děčíně, první velká horská túra v Krkonoších a nakonec premiéra v obedience na tréninkových zkouškách OB v Praze. Tam si pocvičila celá smečka.
Monty oslavil 6.9. svoje 12. narozeniny! Při té příležitosti jsem mu nafotila pár nových obrázků do fotogalerie.
S Robinem jsme si skvěle potrénovali na semináři s Olgou Kwiecien (videa budou) a čeká nás pár podzimních závodů.

13.8.16
Kupodivu už jsem tak pokročila, že stíhám přidávat i poměrně aktuální článek, zdánlivě na agilitní téma, plný krásných (neagilitních) fotek - tábor Cvikov!
A k tomu ještě dvoje červencové závody: Opsion 048 a Zdobínský Večerníček.
Chybí už jen pár maličkostí (no, docela zásadních), ale já věřím, že to tentokrát fakt zvládnu. Deštivé studené léto aktualizacím přeje.

12.08.16
A zase jeden "obedience speciál": závody v Nemošicích a tábor a závody ve Dvoře Králové.

29.7.16
Bouřkové počasí aktualizacím přeje, a tak tu máme Robinovy jarní závody agility, včetně kompletní série kvalifikaček: Zdobín, kvaldy Děčín, MR sheltií Nové Zámky, kvaldy Přerov a kvaldy Dobříš. K tomu další fotky do Montíkovy fotogalerie, aktualizace splněných zkoušek... A to rozhodně není ještě všechno;-)

27.07.16
Pořád něco podnikáme a je ostuda, že to nestíhám zapsat do našeho internetového deníčku (ale ráda bych, protože ten fejsbůk... to nemá prostě systém). Ale ze skvělého tábora ve Cvikově jsem si přivezla krásné fotky, a ty mě vyhecovaly k nějaké aktivitě. Takže pro začátek mají všichni tři kluci pár obrázků ve svých fotogaleriích. A na pokračování se fakt už pracuje;-)
A co je vlastně nového? S Robinem jsme na kvalifikačních závodech nevybojovali žádné slavné vítězství, ale podařilo se nám aspoň dostat na Mistrovství republiky. A tak teď (občas) pilně trénujeme! Naše výsledky jsou nicméně stále nevyrovnané, na Opsionu ve Dvoře přišel náš první hattrick (3x 1.místo a k tomu splněné podmínky pro přestup do A3), na večerních zdobínských závodech to byla naopak diskotéka...
Monty a Riči si užívají obedienci a já lituju, že jsem se do toho nevrhla dřív, protože nás to fakt baví. V červnu v Nemošicích splnil Monty na první pokus OB1 na výborně (2.místo) a v červenci Ričínek vyhrál OB-Z ve Dvoře během tábora, kde jsme si zacvičili s Luckou Stemmerovou.

06.06.16
Tahle aktualizace by se dala nazvat "obedience speciál" - máme za sebou tři OB akce během necelých dvou měsíců a chystáme se pomalu na další... Takže jak se nám cvičilo ve Dvoře, v Kolodějích a na semináři s Petrou Florschütz?

26.4.16
Už je zase nejvyšší čas oprášit náš internetový deníček. V březnu a dubnu jsme se naplno vrhli do trénování a závodění (a to dokonce nejen v agility, ale i v obedienci), ovšem nejde to moc dohromady s pracovními povinnostmi účetní, která dělá všechno na poslední chvíli :-) V březnu jsme s Robinem závodili na Faktoru strachu v Horce, na závodech v Brně a počátkem dubna na jumpech na Žernově. Na zápisky z domácích závodů na Zdobíně a z prvních letošních kvalifikaček v Děčíně dojde co nejdřív. Tam sice Robin opět zbytečně prožíval závodní atmosféru, ale v jediném úspěšném běhu víkendu nabral své první dva body.
S Ričínkem jsem se prozatím (nebo už napořád? kdoví) rozhodla agility vynechat, a tak se přidal k Montymu na občasné tréninky obedience. Nebereme to tak vážně, jak by asi bylo potřeba, ale nějaké pokroky se dostavují a závod ve Dvoře zvládnul Ričínek lépe než Monty a obsadil v OB-Z 2.místo.

27.2.16
Leden a únor jsem měla jako tradičně hodně pracovní, ale i tak jsme toho s naší smečkou stihli docela dost. S Robinem zkoušíme vylepšit naše sbíhačky (jestli dosáhneme nějakých pokroků, tak sestříhám i video), na konci ledna jsme byli v Trutnově na intenzivce s Luckou Dostálovou (bohužel bez videa) a abychom úplně nezapomněli závodit, tak jsme si zajeli na dvojzkoušky v Prorubech. Na intenzivce s Míšou Tejčkovou na Zdobíně se v tréninku prostřídal Robin s Ričínkem, který nám během zimy trošku zlenivěl. Ale nejen agility nás baví, tady je stručný souhrn našich dalších zimních aktivit, při kterých si přijdou na své i "důchodci".
A abych tu v tom měla pořádek, přidávám další ze zapomenutých restíků - jak nám to s Ričínkem na podzim moc nešlo na MR v Liberci:-)

01.01.16
Poslední naší akcí roku 2015 byly Předsilvestrovské závody obedience.
A tady je naše tradiční novoroční pohlednice - letos na ní opět chybí sníh, ale to nám vůbec nevadí. Přeju vám všem štěstí, zdraví a spoustu skvělých zážitků v roce 2016!
PF2016

13.12.15
Bylo by snadné se tu chlubit jen těmi podařenými běhy, a tak tady je naše včerejší působení na Ptýrově.
A konečně došlo i na něco z těch velkých letošních závodů. Nebylo jich málo, tady jsou pro začátek QZ v Kroměříži a QZ v Brně. A k tomu jedny závody malé, ale naše :-) Velká zvičinská, ze které mám moc pěkné fotky Ričínka od Pavly Bártové.

10.12.15
S Robinem máme za sebou další skvělou intenzivku, tentokrát s Kristou Půdovou - a konečně nám to docela šlo:-)
A v rámci postupného doplňován neaktuálních aktualit přidávám pár poznámek a video z červencového pasení se šeltičkami v Heřmanově Městci.

01.12.15
Konečně nějaké opravdu aktuální aktuality :-) Robin v sobotu závodil v v Dolním Přímu a vyhrál agility. Máme i video!
Od poloviny srpna jsme se s Robinem účastnili on-line kurzu Silvie Trkman, abychom se trochu víc sehráli a doladili detaily. Foundations class už je za námi a na Robinově stránce úplně dole přibylo "absolventské" video.

24.11.15
Zase je tu pár "novinek", tedy dá-li se jim tak říkat. Všichni pejsci mají na své stránce doplněné fotky do galerie, zvlášť u Ričínka už bylo na pováženou, že jeho nejnovější obrázky tam byly z jara 2008...
A k tomu přidávám video a poznámky ze skvělého semináře s Olgou Kwiecień, děkuju pořadatelkám za super akci a doufám, že se budu účastit i dalšího ročníku!

15.11.15
Máme za sebou náš vrchol sezóny - International Sheltie Agility Championship neboli mezinárodní mistrovství šeltií, které se letos konalo v Holandsku. Byl to úžasný víkend, na jaký budu dlouho vzpomínat, i když jsme si s Ričínkem a Robinem nedovezli domů žádné slavné vítězství. Riči už časově nestačil na ty nejlepší, zvlášť když jsme před odjezdem řešili zdravotní problémy a běhalo se na písku, který nám nikdy moc nesvědčil. A s Robinem jsme stále ve fázi sehrávání a občas už chybí k čistému běhu jen kousíček. Běhat s ním je opravdu napínavé a do závodních běhů dává úplně všechno. A málem bych zapomněla: před pár dny oslavil můj malý blázen třetí narozeniny!
Ričínka čeká zimní agilitní pauza (uvidíme, v jaké kondici bude na jaře) a společně s Montíkem jsem ho přihlásila na závody obedience. To je velká výzva! A s Robinem budeme trénovat a trénovat, dokud nebudeme všechno umět:-)
Díky deštivému počasí jsem měla čas zpracovat nějaká videa a poznámky k nim. Hodně toho tu chybí, ale pokud bude aspoň občas pršet, tak se tu časem všechno objeví. Dnešní dávka novinek je dost nesystematická: náš malý jarní trénink na Broďáku, srpnové závody v Jičíně a dva tréninky s Luckou Dostálovou - v Brandýse a v Ptýrově.

26.10.15
Ričínkovi je dnes 10 let! Tak hlavně hodně zdraví, pejsku! Takhle nadšeně Ričínek běhal před měsícem na Velké zvičinské:
Ričínek 10 let
Těžko říct, kdy si najdu čas na doplnění pejskařských aktivit na web, když pořád někde lítám. A tentokrát fakt došlo i na lítání:-) A kam? Do Severního Irska!

07.09.15
O víkendu jsme se s Ričínkem zúčastnili Mistrovství republiky v Liberci a letos poprvé jsme si z téhle akce nepřivezli žádnou trofej. K úspěchu nám chybělo trochu víc pozornosti psovoda a taky trochu štěstí. Ovšem parkury obou rozhodčích byly skvělé. Z pohledu diváka akci rozhodně neprospělo razantní omezení účastníků a ten šílený zvrat počasí mi dal opravdu zabrat.
Monty v neděli v Liberci zcela nenápadně oslavil 11.narozeniny. Před pár dny mi trochu nastydnul, ale jinak je stále čilý a hlučný jako dřív. Jakmile se trochu zlepší počasí, zkusím mu udělat aktuální obrázek do alba.
Průběžně dělám pořádek v poznámkách a videích ze závodů a dalších akcí (stihli jsme toho letos opravdu hodně!) a doplňuju na web: jarní závody v Jičíně, trénink s Míšou Tejčkovou a MR sheltií v Opatovicích.

12.08.15
Nerada bych si posledních pár návštěvníků webu odradila tím, že se tu nic neděje, ale jsem skoro celé léto na cestách a navíc jsem ještě nestihla vyměnit počítač za novější. Snad to tu zase postupně doženu, doplním videa ze závodů a tréninků s obvyklým komentářem. Pro začátek ale něco jiného než agility. Druhou polovinu června jsem s kamarády strávila na dovolené na Azurovém pobřeží a v Provence.

30.05.15
Ještě malé pokračování - kvaldy v Děčíně a trénink v Jiříkově.

29.05.15
Na kvaldách v Kroměříži jsme pohořeli na slalomu. U Robina bych to čekala, ovšem Ričínek mi tím zřejmě naznačuje, že omezení tréninků v posledním roce fakt nebyl dobrý nápad. Nebýt pokažených náběhů do slalomu, měla bych z našich běhů dobrý pocit a asi bychom nasbírali i slušné body. Nezbývá než cvičit, cvičit a cvičit...
Chtěla jsem strávit pár volných dnů nějak užitečně, ale skolila mě jakási chřipčička, a tak aspoň doplňuju pár maličkostí na stránky: zimní video triků a pár poznámek z prvních letošních závodů v Horce a na Zdobíně.

19.05.15
Sice to podle našeho webu nevypadá, ale letošní rok je plný událostí:-) V únoru jsem si užila zdravotní pauzičku, v březnu jsem doháněla pracovní povinnosti a ztracenou kondici a jaro už bylo plné agility. Pořádali jsme dvoje závody (Zvičinskou jedničku a dvojku a MR sheltií), vedla jsem dva víkendové tréninky (Nové Zámky u Litovle a Opatovice), závodili jsme v Horce, na Zdobíně, v Děčíně, v Jičíně a v Opatovicích a taky jsme si párkrát moc pěkně zatrénovali (mimo jiné s Míšou Tejčkovou a s Linkovými). Bohužel už nám nezbývá čas na tréninky obedience či pasení, i když bych obojí moc ráda dělala.
Ovšem za ostudně dlouhou odmlku našeho internetového deníčku nemůže ani tolik náš nabitý program, jako spíš přeplněný pomalý počítač, který už má asi nejlepší léta za sebou:-) Uvidíme, jestli se dřív odhodlám k aktualizaci nebo k nákupu nového stroje...
A co nás v příštích týdnech čeká? Kvalifikační závody v Kroměříži a v Brně, Sheltie Párty na Pecce, trénink s Martinou Konečnou a náš první letošní tábor na Zdobíně.

07.02.15
Odpočinkových víkendů je teď trochu víc, a tak byla příležitost oprášit Robinovu fotogalerii. Přidala jsem nejen aktuální zimní fotky pěkně chlupatého pejska, ale taky rok staré obrázky, které zůstaly zapomenuté v počítači.

25.01.15
Odpočinkový víkend jsem využila k další aktualizaci stránek. Videa z Kladna a mikulášské Probluzi jsou na Youtube už dávno, ale komentář tu chyběl. K tomu jsem dnes zpracovala videa, fotky a poznámky ze dvou tréninků s Linkovými - v říjnu jsme byli v Jiříkově a v lednu jsme si zacvičili na Zdobíně.

04.01.15
Předvánoční i sváteční čas byl poněkud hektický, ale postupně doplním všechno, co v našem internetovém deníčku chybí. Pro začátek: Mikulášské závody obedience, kde Monty splnil další OB-Z na výborně, jen si u toho trochu víc zaštěkal, a dvojzkoušky Opsion 037, kde Robin sice nezaperlil, ale pěkně jsme si tréninkově zaběhali.
Kromě toho jsme závodili v Kladně na Jahodové bowli, kde to Ričínkovi docela šlo a Robinovi to spíš nešlo. Jak to šlo mě, to se musíte zeptat těch psů... Zatímco si Ričínek užíval zimní pauzu, vylepšil si Robin svoji pověst na závodech v Probluzi, kde vybojoval 1.místo v SA1 s postupovkou 5,45m/s a 2.místo v jumpingu, kde jsem ho na konci trochu zdržela.
Přeju vám všem krásný nový rok 2015!
PF2015

09.11.14
Jen tak pro pořádek: Velká zvičinská a MR v Liberci

19.10.14
Poněkud nestíhám, ale dnes jsem měla takovou literární náladu a dopsala jsem článek k MS v Lucembursku. Je to trochu delší:-)
K tomu jsem doplnila na Robinovu stránku jeho video z tréninků na letních táborech a krátký záznam z pasení v Načešicích.
A co je nového? Krásně jsme si potrénovali agility u Linkových v Jiříkově, obedienci s Ladou Richterovou ve Věkoších a Robin závodil na dvojzkouškách v Havlovicích. Čistého běhu jsme se sice nedočkali, ale jeho závodní projev už se začíná podobat tomu tréninkovému.

06.10.14
Horká pondělní novinka: ROBIN PÁSL OVCE! A Ričínkovi to šlo taky pěkně.
Abych byla při tom stonání aspoň trochu užitečná, dala jsem během víkendu dohromady dva články: letošní Víkend se šeltičkou v Oklukách a jako důsledek úklidu v počítači taky loňský Víkend se šeltičkou pod Blaníkem;-) Myslím, že se v rámci úklidu ještě pár zapomenutých pokladů objeví.

05.10.14
Na MR jsem běhala ne zcela uzdravená a prakticky bez tréninku, což se podepsalo na našich výkonech. S Ričínkem jsme nedali ani jediný čistý běh, nasbírali jsme 3xDIS a 1xběh s odmítnutím. I přes to získalo naše družstvo Severní vítr 2.místo v agility a 2.místo v celkovém součtu. Zřejmě jsem měla ten víkend strávit radši v posteli - ještě týden poté nejsem zdravá...

26.09.14
Aspoň jeden textík do deníčku: Montíkova OB-Z v Heřmanově Městci. Tímto mu taky dodatečně přeju k narozeninám hlavně hodně zdraví!

24.09.14
Září je nabité událostmi: v den svých 10.narozenin 6.9. složil Montík zkoušku OB-Z na výborně, k dokonalému výkonu mu chyběl jen dokonalý psovod:-) V neděli poté jsme si s Ričínkem a Robinem vydatně zatrénovali u Evičky Linkové. A hned ve středu jsem zanechala smečku doma a vyrazila se zájezdem na agiliťácké Mistrovství světa do Lucemburska. Spousta zážitků, krásná hala, úžasné výkony, fotky budou... Jen jsem si odsud bohužel odvezla nějakého zarputilého bacila, který se projevil pár dnů před našimi dvoudenními závody Velká zvičinská. U téhle zdobínské premiéry jsem nemohla chybět a neodpustila jsem si běhání - bylo z toho pár hezkých umístění (Riči 3x1.místo včetně finále a Robin konečně čistý běh v nedělní SA1 na 1.místě, postupovka 4,9m/s) a následně se mi bacil pomstil a zahnal mě do postele se léčit...
To sice není zrovna ideální výchozí situace pro blížící se Mistrovství republiky, ale snad se stihnu včas vzpamatovat.

02.09.14
Je za námi úžasný Víkend se šeltičkou. Slibuju, že tentokrát to neodfláknu a něco o něm co nejdřív napíšu:-)
O víkend dříve jsme si užili spoustu agility. V sobotu v Jičíně Ričínek vyhrál jumping i zkoušku ve slušné konkurenci, jen agility se nevydařilo. Robin na závodech stále překvapuje originálními nápady, ale už aspoň zvládnul slalom. V neděli v Havlovicích běhal jen Riči a podařilo se mu splnit poslední zkoušku potřebnou pro start na Mistrovství republiky.
V pondělí poté jsme navíc navštívili ovečky v Načešicích, kde jsem si ověřila, že Robátko nepase (zatím?), ale Monty pasení rozhodně nezapomněl.

17.08.14
Tak se to opravdu podařilo a v našem internetovém deníčku přibyl report ze závodů v Opatovicích, včetně videí.
A Robin má ve své fotogalerii pár pěkných obrázků z tréninku sbíhaných zón od Kristíny Hejdukové. Na závodech asi podobné kousky zatím neuvidíte, ale já jsem v tomto směru optimista a věřím, že to jednou přijde;-)
Robin na kladině

16.08.14
Není nad to, když má člověk po dlouhé době volný víkend a prší a prší... Ale aspoň došlo na úklid v počítači a stále se na tom pracuje, takže zřejmě proběhne rekordní aktualizace tři dny po sobě :-)
Tady máme pár poznámek ze semináře s finskými trenéry, kde jsem byla jako divák, a jedno zapomenuté loňské video z Montíkových sólo závodů v Havlovicích.

15.08.14
Máme za sebou závody v Opatovicích, kde byl Ričínek za hvězdu (3x1.místo, 1x2.místo plus dva slalomové úlety zakončené DISkem) a Robin se tvářil, že po něm chci něco úplně jiného, než co jsme celý rok trénovali:-) Jak jsem čekala, závodní prostředí ho hodně rozptyluje, jen jsem netušila, že to nejvíc odnesou zrovna slalomy. Podrobnosti dodám, asi včetně videa, ať se všichni pobaví.
Kromě toho jsou za námi všechny čtyři zdobínské tábory. Moc jsem si je užila a doufám, že si je užili i všichni zúčastnění. Občas jsem našla síly i na běhání s vlastními pejsky, takže časem dojde na další Robinovo tréninkové video (abychom mohli potvrdit starou známou pravdu, že on to doma umí!:-))
Prozatím aspoň doplňuju slibovaný článek o Sheltie párty na Pecce a Ričínkovo video od Zezulákových ze závodů v Probluzi.

25.07.14
Na začátku července proběhla velká Robinova závodní premiéra :-) Tady si můžete přečíst, jak se nám na dvojzkouškách v Probluzi dařilo. Na čistý běh sice nedošlo, ale úplnou ostudu jsme snad neudělali. Ričínek vyhrál obě zkoušky SA3, ovšem jen jedna byla čistě. Uvidíme, jestli se nám podaří se během léta kvalifikovat na republiku. Další závody máme hned tento víkend v Opatovicích. S Robinem je hlavním cílem seznamování s jinými překážkami, jinak to zatím nebereme příliš vážně.
Máme za sebou druhý tábor na Zdobíně. Až to stihnu, sestříhám nějaké video z Robinova trénování, zatím doplňuju na Robinovu stránku jedno starší z června.

27.06.14
Co je u nás nového? Pár věcí by se našlo, trošku nesystematicky přidávám nejdřív to nejnovější: Jak jsme začali se závoděním v obedienci:-) Brzo přidám i pár poznámek z Pecky, na šeltií srazy jezdíme pravidelně, akorát tady na webu o nich chybí zprávičky. Třeba se podaří to napravit.

01.06.14
Tak už zase fungujeme:-) Máme na programu vycházky a výlety, tréninky agility a dokonce i jeden nečekaný závodní úspěch! S Ričínkem jsme zcela bez přípravy a bez kondičky běhali na Mistrovství ČR sheltií a nečekaně se nám podařilo obhájit mistrovský titul. Jinak jsme ale prozatím veškeré závodění zrušili, bylo dost jiných starostí. Během léta snad vyrazí na své první závody malý zbojník - tady dodatečně přidávám jeho tréninkové video a pár poznámek, jak nám to jde.

12.04.14
Co je u nás nového? Místo plánovaných příprav na kvalifikační závody s Ričínkem a na začátek závodní kariéry malého Robina jsem musela udělat velký třesk ve svém diáři a užila jsem si delší zdravotní přestávku. Díky nádhernému předčasnému jaru jsme mohli trávit s pejsky aspoň nějaký čas venku a došlo i na drobná a fyzicky nenáročná cvičení s Robinem. Takže jsem mu teď mohla sestříhat video s drobnými pokroky a přidala jsem i starší uličkové video z ledna, které na jeho stránce chybělo.

05.01.14
Po dlouhé době nastal ten historický okamžik, kdy v našem internetovém deníčku nechybí ani jeden absolvovaný závod:-) Doplnila jsem MR na Sázavě, závody na Probluzi a dvojzkoušky v Ratenicích.

01.01.14
Přeju všem našim přátelům do nového roku hodně štěstí, zdraví a spoustu slunečných dnů!
PF2014

Starší novinky 2010 - 2013

Starší novinky 2007 - 2009

Starší novinky 2005 - 2006